همه مطالب

فاکتورهای مهم برای خرید تجهیزات پارکینگی چیست؟

ضربه گیر ترافیکی

با توجه به رشد جمعیت و افزایش تعداد وسایل نقلیه، اهمیت استفاده از پارکینگ‌ها نسبت به گذشته دوچندان شده است. این افزایش تقاضا سبب آن شده که انواع پارکینگ‌های مجهز و هوشمند در سطح شهر ایجاد شوند. خرید و استفاده از تجهیزات پارکینگی به یکی از اصلی‌ترین موارد در هنگام ساخت پارکینگ‌ها تبدیل شده است؛ امّا فاکتورهای مهم برای خرید تجهیزات پارکینگی چیست؟ در این مقاله از سری مقالات کیمیا صنعت اسپیتمان، به ‌توضیح در خصوص پارامترهای خرید تجهیزات پارکینگی خواهیم پرداخت.

ضربه گیر ترافیکی

فاکتورهای مهم برای خرید تجهیزات پارکینگی

پارکینگ‌ها را می‌توان یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های ساختمان‌های اداری، تجاری، صنعتی و یا شخصی دانست. وجود پارکینگی مجهز برای پارک خودرو می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کند. در برخی از موارد، وجود پارکینگ نوعی امتیاز محسوب می‌شود. حال اگر این پارکینگ‌ها مجهز به انواع تجهیزات کاربردی باشند، در این امتیازگیری رتبه برتری را به خود اختصاص می‌دهند. این موضوع سبب شده است تا بسیاری از پارکینگ‌ها برای مجهز کردن خود، اقدام به خریداری انواع محصولات پارکینگی کنند.

برای خرید تجهیزات پارکینگ‌های عمومی و یا شخصی نیاز است به یک‌سری از نکات و فاکتورهای کلیدی توجه نمایید. آشنایی کامل با تجهیزات پارکینگی، توجه به کیفیت محصولات، قیمت مناسب، نحوه ارائه خدمات، چگونگی نصب آن، انتخاب محصولات کاربردی، مشاوره و کارشناسی محصولات و توجه به نشان استاندارد محصول از موارد مهم در خرید تجهیزات پارکینگی است. در ادامه، در رابطه با این موارد بیشتر توضیح خواهیم داد.

آشنایی کامل با تجهیزات پارکینگی

در درجه اول، قبل از انتخاب و خرید انواع تجهیزات پارکینگی باید به‌طور کامل با آن‌ها آشنایی داشته باشید. تجهیزات پارکینگی شامل کاراستاپر، ضربه‌گیر، سرعت‌گیر، آینه محدب، گل‌میخ و راه‌بند است. بسیاری از موارد دیگر را می‌توان در این لیست قرار داد که در این بخش تنها به مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آن‌ها پرداخته شد. بهتر است با کاربرد این محصولات نیز آشنایی داشته باشید. این امر کمک می‌کند تا به‌طور واضح و شفاف بدانید به چه تجهیزاتی برای خرید نیاز دارید.

برای آشنایی با موارد کاربردی تجهیزات پارکینگی می‌توانید از وبلاگ متصل به فروشگاه اینترنتی کیمیا صنعت اسپیتمان استفاده نمایید. در این وبلاگ لیستی کامل از انواع تجهیزات پارکینگی و موارد استفاده آن‌ها وجود دارد.

محصولات کاربردی

پس از آشنایی کامل با محصولات و تجهیزات پارکینگی باید آن دسته از موارد مورد نیاز با بیشترین میزان کاربرد را جدا کرده و به ‌صورت مجزا در خصوص هر یک تحقیق نمایید. انجام این فرآیند می‌تواند باعث شود انتخابی دقیق و آگاهانه داشته باشید.

کارشناسی محصول

در هنگام تحقیق در خصوص تجهیزات پارکینگی، استفاده از نظر کارشناسان متخصص در این زمینه می‌تواند به ‌شما در انجام خریدی دقیق و مطمئن کمک نماید. برای دست‌یابی به این مهم می‌توانید از کارشناسان خبره کیمیا صنعت اسپیتمان کمک بگیرید. کارشناسان ما، همه روزه در ساعات اداری آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان هستند و جهت برقراری تماس می‌توانید از صفحه «تماس با ما» اقدام نمایید.

پارکینگ عمومی

کیفیت

یکی از فاکتورهای مهم برای خرید تجهیزات پارکینگی، توجه به کیفیت محصولات ارائه شده است. طول عمر محصول، استقامت، جنس مواد اولیه به‌کار رفته، شرایط نگه‌داری و مواردی از این دست نکاتی هستند که باید در زمان خرید توجه‌ ویژه‌ای به آن داشت. دقت داشته باشید که معمولا کیفیت و قیمت رابطه‌ای مستقیم با یکدیگر دارند؛ امّا این مطلب به این منظور نیست که تمامی محصولات گران، دارای کیفیت بالایی هستند. با تحقیق و توجه به برندهای معتبر و نام‌ آشنا می‌توان محصولی باکیفیت همراه با قیمتی مناسب خریداری کرد.

کیفیت تجهیزات پارکینگی باید شامل جنس مواد اولیه، روند تولید اصولی، نوع رنگ و عایق باشد. تجهیزات پارکینگی علاوه‌بر موارد کاربردی می‌توانند زیبایی‌بخش پارکینگ‌ها نیز باشند.

نشان استاندارد

توجه به نشان استاندارد هک شده بر روی محصولات و تجهیزات پارکینگی، امری مهم و حیاتی است. در کنار کیفیت و کارایی تجهیزات، وجود نشان استاندارد الزامی است. این مطلب به این معنا است که در زمان خرید، تنها کیفیت محصول ملاک نیست. ممکن است برخی از تجهیزات از لحاظ مواد اولیه و روش تولید بسیار با کیفیت باشند، امّا نشان استاندارد را نداشته باشند. وجود نشان استاندارد به ‌منزله این است که ابعاد محصول، استاندارد و مطابق ابعاد پارکینگ‌ها تعبیه شده است. بنابراین اگر محصول خریداری شده دارای استاندارد نباشد، ممکن است در زمان استفاده از آن مشکلی ایجاد شود.

قیمت

یکی از مواردی که در زمان خرید توجه بسیاری را به ‌خود جلب می‌کند، قیمت محصول انتخابی است. برای اطلاع از قیمت‌ها و انتخاب محصول مورد نیاز، بهترین روش مقایسه است. مقایسه قیمت‌ تجهیزات پارکینگی، یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زمان خرید تجهیزات است. بدین منظور می‌توانید قیمت‌های چند شرکت تولیدی را با یکدیگر مقایسه کنید. پس از مقایسه قیمت باید در انتخاب شرکت تولیدی برای خرید، میزان اعتبار و اطمینان شرکت را نیز در نظر بگیرید.

نصب

برخی از تجهیزات پارکینگی دارای انواع مختلفی هستند. این تنوع علاوه‌بر جنس و ظاهر محصول، در روش‌های نصب آن‌ها نیز دیده می‌شود. بنابراین در زمان خرید باید از چگونگی نصب محصول نیز مطلع شوید. البته برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده تجهیزات پارکینگی دارای واحد نصب و سرویس هستند که این خود هزینه مجزایی را در برمی‌گیرد. اگر نمی‌خواهید هزینه اضافی برای نصب پرداخت نمایید، محصولی را انتخاب کنید که علاوه‌بر داشتن فاکتورهای مهم بیان شده، روش‌های نصب آن آسان باشد.

خدمات پس از فروش

آخرین فاکتور مورد توجه در زمان خرید تجیهزات پارکینگی، نحوه ارائه خدمات پس‌ از فروش به خریداران است. در زمان استفاده و یا نصب تجهیزات پارکینگی بروز مشکل امری طبیعی و معمول است و برطرف‌سازی آن برعهده شرکت تولیدی تجهیزات است. در زمان خرید تجیهزات باید نحوه خدمات‌رسانی به‌طور کامل شفاف‌سازی شود تا در آینده دچار مشکل نشوید. مواردی مانند نصب تجهیزات نیز اهمیت زیادی دارد که اگر این کار توسط شرکت تولید کننده انجام شود می‌توانید اطمینان بیشتری نسبت به کیفیت و ماندگاری محصول داشته باشید.

فاکتورهای زیادی می‌توان برای خرید تجهیزات نام برد؛ امّا ما در این مقاله سعی کردیم کاربردی‌ترین فاکتورهای مهم برای خرید تجهیزات پارکینگی را به شما معرفی کنیم. برای انجام خریدی مطمئن پیشنهاد می‌شود از محصولات و تجهیزات فروشگاه اینترنتی کیمیا صنعت اسپیتمان نیز دیدن فرمایید.