همه مطالب

ضرورت استفاده از تجهیزات پارکینگی چیست؟

ضرورت تجهیزات پارکینگ

برای ساخت یک پارکینگ مدرن، تجهیزات پارکینگی از اصلی‌ترین عناصر و فاکتورهای آن است. از این امکانات برای افزایش رفاه رانندگان، افزایش کارایی، کنترل ترافیک، حفظ سلامت عابرین پیاده و مواردی این‌چنینی استفاده می‌شود. با توجه به این موارد، ضرورت استفاده از تجهیزات پارکینگی به روشنی مشخص است. مهم نیست ساختمانی که قرار است در آن پارکینگ را تجهیز کنند مسکونی یا مرکز خرید باشد. تمامی نکات مربوط به ساخت پارکینگی ایمن باید رعایت شده و تجهیزات پارکینگی لازم نصب شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اهمیت تجهیزات پارکینگی در ادامه با وب‌سایت کیمیا صنعت اسپیتمان همراه باشید.

ضرورت استفاده از تجهیزات پارکینگی

اگر اجرا و ساخت پارکینگ به اتمام رسیده است و تصور می‌کنید خرید تجهیزات پارکینگی هزینه‌ای اضافی بوده و تجهیز پارکینگ ضروری نیست، پیشنهاد می‌شود ادامه مطلب را از دست ندهید. برای دریافت مشاوره در این زمینه می‌توانید از کارشناسان فنی کیمیا صنعت اسپیتمان کمک بگیرید.

همان‌گونه که بیان شد ضرورت استفاده از تجهیزات پارکینگی از بابت ایجاد ترافیکی روان در پارکینگ، حفظ امنیت خودروها، حفظ سلامت عابرین پیاده، زیبایی پارکینگ، افزایش بهره‌وری از پارکینگ و مواردی از این دست دارای اهمیت است.

ضرورت تجهیزات پارکینگ

ایجاد ترافیک روان در پارکینگ

در پارکینگ‌ها به‌طور معمول خودروها در حال رفت و آمد هستند و ممکن است در برخی موارد به‌دلیل حجم زیاد ورودی یا خروجی وسائل نقلیه، ترافیک ایجاد شده و سبب بی‌نظمی شود. با نصب تجهیزات پارکینگی و استفاده صحیح از آن‌ها تا حد بسیاری می‌توان از ایجاد این بی‌نظمی‌ها در پارکینگ جلوگیری کرد. کله‌قندی یا مخروط ترافیکی از مهم‌ترین تجهیزات برای برقراری نظم و کنترل ترافیک در پارکینگ است. وجود ترافیک در پارکینگ سبب مختل شدن سیستم پارکینگ و ایجاد نارضایتی می­‌شود.

حفظ امنیت خودروها

وجود امنیت یکی از مهم­ترین عوامل برای پارک خودرو در پارکینگ است. به­‌طبع خودرو جزء دارایی‌­­های ارزشمند افراد بوده و کسی دوست ندارد به این دارایی آسیبی وارد شود. پارکینگ محلی امن برای خودرو­ها محسوب می­‌شود و وجود تجهیزات پارکینگی، این امنیت را ضمانت می­‌کند. دوربین­‌های مدار بسته، راه‌­بند پارکینگ، سیستم ورود و خروج و… از مهم­ترین تجهیزات پارکینگی بوده که سبب افزایش امنیت در پارکینگ می­‌شود. چگونگی نصب و استفاده از این تجهیزات نیز باید توسط کارشناس و افراد متخصص تایید و انجام شود. این عمل سبب افزایش بهره‌­وری از این امکانات می­‌شود.

حفظ سلامت عابرین پیاده

در پارکینگ همیشه افرادی هستند که پس از پارک خودرو قصد خروج از پارکینگ را دارند. حفظ سلامت این عابرین پیاده باید در دستور کار پارکینگ‌­ها وجود داشته باشد. سرعت­گیر­، نصب آینه‌­های محدب سر پیچ­، استفاده از مخروط و سایر تجهیزات از اصلی­‌ترین مواردی هستند که می‌­توانند حافظ جان افراد پیاده در پارکینگ باشند. هم­چنین وجود روشنایی کافی برای دید بهتر راننده نیز از دیگر مواردی است که باید به آن توجه داشت.

زیبایی پارکینگ

تجهیزات پارکینگی علاوه­‌بر این که از بروز اتفاقات و آسیب­‌های مالی و جانی جلوگیری می­‌کنند می‌­توانند تا حد زیادی زیبایی پارکینگ را به ارمغان آورند. استفاده از گل میخ‌­های چشم گربه‌­ای برای نشان دادن مسیر تردد و خط­کشی‌­های مناسب در زیبایی پارکینگ بسیار موثر است. این موارد در کنار کارآمدی، زیبایی مطلوبی را برای پارکینگ به همراه دارد. دقت داشته باشید که در مرحله اول ضرورت استفاده از تجهیزات پارکینگی برای حفظ سلامت عابرین و خودروها است. پس از در نظر گرفتن این موارد، برای ایجاد زیبایی پارکینگ اقدام کنید.

افزایش بهره­‌وری از پارکینگ

وجود برخی از تجهیزات این امکان را در اختیارتان می‌گذارد تا بتوانید از تمامی ظرفیت پارکینگ استفاده کنید. چگونگی چیدمان محل­‌های پارک خودرو­ها و نمایش آن­ها به وسیله گل میخ نیز سبب افزایش بهره‌­وری در پارکینگ می­‌شود. هم­چنین می­توان با استفاده از استاپر پارکینگ، فرآیند پارک خودرو را برای رانندگان آسان‌تر کرد. وجود سیستم‌­های اتوماتیک ورود و خروج تا حد بسیاری روند تردد خودروها را افزایش داده و سبب بهبود عملکرد پارکینگ می­‌شوند. با این سیستم دیگر نیازی به وجود شخص ناظر نبوده و از ایجاد صف­‌های طولانی جلوگیری می­‌شود.

پارکینگ مدرن

استفاده از تجهیزات پارکینگی

برای بهبود عملکرد پارکینگی و جلوگیری از بروز اتفاقات ناگوار، تجهیزات بسیاری برای پارکینگ­‌ها تولید و عرضه می­‌شود. وجود برخی از این تجهیزات برای پارکینگ بسیار ضروری است.

روشنایی پارکینگ

روشنایی پارکینگ از اصلی‌­ترین و ضروری­‌ترین تجهیزات در پارکینگ است. روشنایی پارکینگ باید به­‌شکلی باشد که در مسیر تردد نقطه تاریکی وجود نداشته و در عین حال یکنواختی نور در تمامی فضای پارکینگ رعایت شود. وجود برق اضطراری برای روشنایی پارکینگ در زمان بروز حادثه بسیار مهم و الزامی است.

آینه محدب

در برخی از پارکینگ­‌های عمومی برای انتقال خودروها به سایر طبقات از رمپ استفاده می‌­شود. خودرو در حین تردد در رمپ و به خصوص سر پیچ، دید بسیار کمی دارد؛ بنابراین برای افزایش دید راننده و کاهش حوادث مختلف، باید از آینه‌­های محدب در سر این پیچ­‌های استفاده کرد. چگونگی نصب این آینه در افزایش عملکرد آن بسیار موثر است.

جداکننده پلاستیکی

جداکننده پلاستیکی یک نمونه از تجهیزات پرکاربرد در پارکینگ­‌ها است. این ابزار به­‌طور مشخص محل پارک خودرو را مشخص می­‌کند. با به‌کارگیری جداکننده پلاستیکی در پارکینگ‌­ها علاوه‌­بر این که محل پارک­ خودروها به‌­طور دقیق مشخص می‌شود سبب افزایش تعداد جای پارک به­ دلیل چیدمان صحیح می‌­شود. جداکننده پلاستیکی سبب افزایش زیبایی پارکینگ نیز می­‌شود.

خرید و نصب تجهیزات پارکینگی

اولویت بندی در خرید تجهیزات پارکینگی بسیار مهم است. وجود برخی از تجهیزات الزامی بوده و سایر تجهیزات سبب افزایش بهره­‌وری می­‌شود. هم­چنین شناسایی محل مناسب و نحوه نصب آن نیز اهمیت زیادی دارد. در هنگام خرید تجهیزات، تمامی اطلاعات مربوط به پارکینگ و مختصات آن را در اختیار کارشناس فروش قرار دهید تا خرید مطمئن و کارآمد داشته باشید.

اصلی­‌ترین وظیفه تجهیزات پارکینگی جلوگیری از هرج و مرج و کنترل ترافیک در آن است. کیفیت این تجهیزات در چگونگی عملکرد آن­ها نیز بسیار موثر است؛ بنابراین برای آن که بتوانید از تمامی امکانات تعبیه شده در پارکینگ، بهترین استفاده را داشته باشید باید در هنگام خرید و کیفیت نوع مواد اولیه به‌کار رفته در آن توجه کنید. شرکت کیمیا صنعت اسپیتمان، تولیدکننده انواع تجهیزات پارکینگی با ارائه بهترین محصولات با مرغوب­ترین مواد اولیه است و به­دلیل وجود سابقه­‌ای درخشان در زمینه تجهیز پارکینگ‌­های عمومی و خصوصی، توانایی ارائه مشاوره در این زمینه را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌­توانید از طریق پل­‌های ارتباطی قرار گرفته شده در سایت با ما ارتباط برقرار کنید.