همه مطالب

معرفی تجهیزات ترافیکی مورد نیاز آتشنشانی و پلیس

تجهیزات ترافیکی پلیس

برای ماموران آتشنشانی و پلیس، تجهیزات ترافیکی چیزی فراتر از ابزار هستند. این لوازم و تجهیزات ممکن است در شرایط نامساعد، عملکرد و نقش مهمی در نجات جان انسان‌ها داشته باشند؛ بنابراین بسیار مهم است که از کیفیت و دوام خوبی برخوردار باشند. در این مطلب به معرفی تجهیزات ترافیکی مورد نیاز آتشنشانی و پلیس می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

معرفی تجهیزات ترافیکی مورد نیاز آتشنشانی و پلیس

کیمیا صنعت اسپیتمان دارای جدیدترین و برترین تجهیزات ترافیکی می‌باشد. در ادامه با مهم ترین تجهیزات ترافیکی پلیس و آتشنشان‌ها آشنا می‌شوید.

تجهیزات ترافیکی پلیس

موانع کنترل ترافیک پلاستیکی

این نوع از لوازم کنترل ترافیک به راحتی قابل جمع شدن هستند و به منظور حمل آسان، به دسته‌های داخلی نیز مجهز می‌باشند. پلاکاردها یا بولارد ترافیکی در این دسته جای می‌گیرند که به منظور آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم در قسمتی از مسیر ماموریت قرار می‌گیرد. در ادامه به معرفی چندین مورد از این لوازم پرکاربرد و توضیح مختصری در مورد هرکدام می‌پردازیم.

مگافون (بلندگوها) قدرتمند

فناوری داینامیک این بلندگوها سبب می‌شود که یک مگافون، وزن کمتر و کارایی بیشتری داشته باشد و علاوه بر آن 3 تا 4 برابر انواع دیگر عمر کند. این بلندگوها برای برقراری ارتباط ماموران آتشنشانی و پلیس با یکدیگر و همچنین اطلاع رسانی به مردم و افراد گرفتار در آتش یا… است و وسیله‌ای بسیار کاربردی به حساب می‌آید.

مانع پلاستیکی I (آی) شکل یا استوانه ایمنی

این وسیله نوعی از راهبندها و جداکننده‌ها می‌باشد که به شکل پایه‌ای شبیه به حرف انگلیسی I است و علاوه بر انعطاف پذیری، مقاومت خوبی هم دارد. استوانه ترافیکی جهت جدا کردن مسیر عبور وسایل نقلیه عمومی یا در کل جهت جداسازی و هدایت ماشین‌ها به سمتی خاص به کار می‌رود و حتی در صورت برخورد با وسایل نقلیه نیز دوباره به حالت اولیه خود بازمی‌گردد.

مخروط‌های ترافیکی یا کله قندی

بدون شک این وسیله یکی از پرکاربردترین و آشناترین تجهیزات ترافیکی است که همه ما آن را بارها و بارها در مکان‌های مختلف مشاهده کرده‌ایم. مانع کله قندی در اندازه‌ها و طرح‌های گوناگونی وجود دارد و عموما با رنگ نارنجی فلوئورسنت و درخشان خود، دارای دید حداکثری در شب و روز می‌باشد. جنس این مخروط‌ها اغلب از پلی وینیل کلراید (PVC) یا پلی اتیلن است. آن‌ها به منظور اطلاع رسانی و مرزبندی جهت انجام ماموریت‌های شهری یا جاده‌ای در مسیر رفت و آمد وسایل نقلیه قرار داده می‌شود. البته از آن جهت مشخص کردن محل پارک شخصی افراد نیز استفاده می‌گردد.

راهبندهای کشویی یا آکاردئونی

این وسیله عموما جنسی فلزی دارد و با خاصیت باز و بسته شدن خود به منظور بستن راه‌ها یا جلوگیری از ورود افراد عادی به یک محوطه حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتما تاکنون در پایگاه های ایست و بازرسی جاده‌ای و پلیس راه‌ها نیز آن را دیده‌اید که از آن برای بستن راه و عدم عبور ماشین‌های مشکوک استفاده می‌شود.

جلیقه‌های ایمنی شبرنگ

اگرچه ممکن است این جلیقه‌ها، کمی غیرعادی به نظر برسد، اما نمی‌توان نقش مهم آن را در حفاظت از جان ماموران آتشنشانی و پلیس و حتی مامورین شهرداری نادیده گرفت. این لباسِ به ظاهر ساده به تنهایی نقش پر رنگی در امنیت افراد مسئول ایفا می‌کند؛ چرا که با رنگ شبرنگ خود سبب بازتاب نور و دیده شدن افراد در شب و مکان‌های تاریک می‌شود.

باتوم‌های ایمنی ترافیکی

این باتوم‌های سبک وزن، پرقدرت و بادوام اکثرا ضدآب هستند و برخی از آن‌ها با چراغ های LED قابل شارژ و رنگی خود تا چندین متر را روشن می‌کنند. علاوه بر ماموران شهرداری که از آن برای راهنمایی و جهت دادن به ماشین‌ها استفاده می‌کنند تا به تجهیزات موجود در مسیر برخورد نکنند. مامورین پلیس نیز از آن به همین منظور و همچنین کنترل کردن ترافیک موجود در خیابان‌ها یا جاده‌ها بهره می‌برند.

باتوم های ایمنی ترافیکی

سرعت‌گیرهای پلاستیکی

سرعت‌گیرها نیز از دیگر تجهیزات مهم ترافیکی به شمار می‌آیند که همه ما هر روزه با تعداد زیادی از آن‌ها روبه‌رو می‌شویم. این وسیله معمولا از پلاستیک‌های بازیافتی در صنعت تولید می‌گردد. همان‌طور که از نامش مشخص است، سرعت‌گیرها به منظور کاهش سرعت ماشین‌ها و دیگر وسایل نقلیه برای حفظ امنیت عابرین پیاده در مکان‌های حساس و مستعد تصادف قرار داده می‌شوند. این کاهنده‌های سرعت می‌توانند تا وزن 50 تن را تحمل کنند و جنس آن‌ها نیز از ماده پلی پروپیلن می‌باشد.

تابلوهای راهنمایی و رانندگی

قطعا رایج‌ترین وسیله در بحث تجهیزات ترافیکی مورد نیاز آتشنشانی و پلیس، تابلوهای راهنمایی و رانندگی هستند. از مهم‌ترینِ این تابلوها می‌توان به تابلو ایست اشاره کرد که در دسته تجهیزات آتشنشانی نیز قرار می‌گیرند. از آن‌ها به منظور متوقف کردن ماشین‌ها یا جلوگیری از ورود افراد و وسایل نقلیه به مناطق امن و حساس استفاده می‌شود. این تابلوها چندین نوع مختلف دارند. هم به صورت دستی و هم به صورت ثابت و ایستاده موجود می‌باشند. برخی از آن‌ها دارای LED های کوچکی نیز در اطراف خود هستند تا در تاریکی به خوبی دیده شوند. با توجه به کاربرد آن‌ها در شرایط مختلف از مدل‌های متفاوت استفاده می‌شود.

بشکه ترافیکی یا بشکه ایمنی

بشکه‌های ترافیکی که در دیگر کشورهای جهان به نام‌های Construction Barrel و Fitch Barrier نیز شناخته می‌شوند نیز از کاربردی‌ترین تجهیزات ترافیکی مورد نیاز آتشنشانی و پلیس هستند. این بشکه‌ها از جنس پلی اتیلن یا پلی وینیل کلراید (PVC) بوده و انواع مختلفی دارند؛ از جمله استوانه‌ای و مخروطی. شبرنگ‌هایی نیز بر روی این بشکه‌ها چسبانده می‌شوند که در واقع نشان دهنده جهت بوده و وسایل نقلیه را به مسیر مورد نظر هدایت می‌کنند. بشکه‌های ایمنی وزن نسبتا سنگینی دارند تا در مقابل وزش باد مقاوم باشند. همچنین ضد آب و مقاوم به سردی و گرمی هوا و نور خورشید می‌باشند تا با گذشت زمان دچار رنگ پریدگی و کاهش دید نشوند.

در این مطلب در خصوص معرفی تجهیزات ترافیکی مورد نیاز آتشنشانی و پلیس توضیحاتی ارائه دادیم. ویژگی‌های هر یک از آن‌ها را نیز به طور مختصر بیان کردیم. شرکت کیمیا صنعت اسپیتمان با دارا بودن چندین سال تجربه و فعالیت در این زمینه، بهترین مرجع خرید لوازم و تجهیزات ترافیکی و تجهیزات پلیس برای پروژه‌های شماست.